Lokum Nereden Alınır?

slider-3

Lokum Nereden Alınır?

18. yüzyıl itibariyle Osmanlı geleneğinden gelen ve birçok çeşidi bulunan lokum, Türk damat tadının vazgeçilmez bir lezzetidir. Özellikle gül lokumu en çok tercih edilen bir lokum çeşididir. Gül lokumu içerisinde antep fıstığı ilave edildiğinde lezzeti daha da çekici hale gelmektedir. Günümüzde özellikle Türk kahvesi eşiliğinde tüketilmesi tercih edilen lokum her evde bulunmaktadır.

Lokumun Ana Malzemesi Nedir?

Toz şeker, lokum yapımında oldukça önemli bir maddedir. Lokum imalatında şeker, doku yapıcı olarak kullanılmaktadır. Lokum yapımında kullanılan su, kaliteyi etkileyen malzemelerden birisidir. Lokumun kalitesi için su, kireçsiz olmalıdır. Bunun yanında suyun miktarı da lokum imalatında oldukça önem arz eder. Fazla suyla pişirilen lokumun rengi daha parlak, az suyla pişirilen lokum rengi ise daha mat olmaktadır.

 

Lokum yapımında kullanılan temel malzemeler arasında nişasta yer almaktadır. Nişastanın türü lokumun kalitesini oldukça fazla etkiler. Bu sebeple, özellikle yüksek miktarda amiloz içeren mısır nişastası lokum yapımında kullanılmalıdır.

Lokum yapımında bu ana maddelerin dışında; sitrik asit ve gıda katkı maddeleri bulunmaktadır.

 

Lokum Çeşitleri Nelerdir?

Kuş lokumu

Fındıklı lokum

Cevizli lokum

Çifte kavrulmuş lokum

Antep fıstıklı lokum

Gül Lokumu

Hindistan cevizli lokum

Kaymaklı lokum

Cezerye

Meyveli lokumlar

Limonlu ve naneli lokumlar

Çikolatalı lokumlar

Narlı lokum

 

Yıldırım Şekerleme, birbirinden lezzetli ve çeşitli ürünleri ile siz değerli müşterilerinin hizmetindedir. Hizmetinde müşteri memnuniyeti önce gelmektedir. Hijyenik şartlarda üretilen lokum mamüllerini güvenle tüketebilir ve sevdiklerinize armağan edebilirsiniz.

 

Lokum satın al diye tıkladığınızda Yildirimsekerleme.com.tr internet adresi karşısınıza çıkacaktır. En doğru ve en güvenilir lokum satın al adresi bu sitedir. Online siparişlerde bedava kargo imkanı bulunmaktadır. 199 TL ve üzeri kargolar ücretsiz olup, 199 TL ‘ye kadar olan sepetinizin kargosu 20 TL ‘dir.

 

İnternette her lokum satın al adresine güvenmeyiniz. Kaliteli hizmet anlayışı ve hijyenik üretim ile gerçekleştirilen lokum imalatında güvenebileceğiniz tek adres yildirimsekerleme.com.tr adresidir.

 

Lokum Nereden Alınır?” te bir düşünce

  1. İbrahim Cüneyt Türkoğlu diyor ki:

    Hizmetiniz ve emeğiniz için çok teşekkür ederiz muğla milasda oturuyorum burdurdan ziyaretime gelen arkadaşımın getirmiş olduğu lokum harikaydı tekrar teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.